[W.I.P FOR 1.0] Turkish Translate (Türkçe Çeviri) | (Alpha 24 Complete!) [1.0 çevirisi yapım aşamasında]

@karma999 Lütfen beta programlarına katılmayın, Steam kütüphanenizdeki Stoneheart’e sağ tıklayıp Özellikler -> Betalar -> Açılabilir menü seçeneğini hiçbiri olarak işaretleyin.

Pardon ya böyle bir şeyden haberim yoktu ilk fırsatta deneyeceğim.

:pencil2: Resimler güncellendi.
:pencil2: Hatalar giderildi.

Peki dostum müsait olduğunda yeni kişisel özellikleride çevirecek misin acaba? jokester, charismatic ve gregarious. tarikatçinin açıklamasıda böş görünüyor. Şu sıralar oyuna giremiyorum en ve tr çevirileri karşılaştırdım sadece

Dediğiniz özellikleri Alpha 21 (release 707) sürümünde bulamadım. Oyunun betasız güncel hali şu anda bu. Sanırım hala Alpha 22 sürümünde oynuyorsunuz. Tarikatçının açıklamasını çözmeye uğraşıyorum biraz sıkıntı çıkardı.

Doğrudur oyuna dün seninle konuştuğumdan beri girmedim. O dediklerim betada ki en.json içindeydi tr.json içinde göremeyince bende yeni eklenmiş sandım tabi o zaman bu beta olayını bilmiyordum. Teşekkür ederim.

Rica ederim iyi oyunlar @karma999 .

Fransızca çevirisine baktımda orada tarikatçi için yanılmıyorsam şöyle bir açıklama yapılmış;
“Bu köylü, ebedi uykudaki bir çeşit gizli “Tavşan Tanrısı” hakkında mırıldanıyor. Bu da ne demek?”

Bir de bir şey sormak istiyorum çeviri ile alakalı değil ama nereden soracağımı bilemedim.
Bu kişisel özellikler ne işe yarıyor mesela terzi hırsı veya marangoz hırsı var, bu köylüleri terzi veya maragoz yaparsam avantajı ne oluyor.

@karma999 kişisel özelliklerine bağlı olarak atama yaparsanız köylünüz sevdiği işi yaptığından dolayı ekstra bir + puana sahip oluyor. Ama köylünün Zihin statüsüne dikkat edin. 2 veya daha düşük bir zihin köylüye üretim konusunda bir dezavantaj oluyor. (Daha uzun süre bir şeyler üretmesi gerekiyor)

Bugün biraz oynadımda oyunun ortalarına veya ilerilerine doğru çok hata almaya başladım belki test version yüzündendir filan dedim geçtim. Oyunla ilgili hatalar tabi bunlar çeviri ile alakası yok. Sonra senin dediğin gibi alfa versiyona geçtim, dediğin gibi çeviride bir sıkıntı yok umarım önceki gibi hatalar da almam.

Alfa versiyon 22ye güncellendi gerekli çalışmaları yapacağım.

@Kiyoshi Sabırsızlıkla bekliyoruz. En kısa sürede yaparsın inş.

Alpha 22 çevirisi tamamlandı. Hatalar benden kaynaklanmıyor; yine de çözmeye uğraşacağım.

Evet çeviri ile alakalı değil o, oyunu ingilizceye aldığında da aynı yerler **** şeklinde, rusca çevirisine baktım onda da aynı şekilde…

Save dosyamı yani köyümü Alpha 21den Alpha 22 ye güncelledim. Oyunda 9 hata oluştu ve 5 dk sonra oyundan attı. Save eski diyemi acaba?

Benimde alpha 21den köyüm var, öyle bir sorunla karşılaşmadım. Hataları buraya yazarsan forumda başlık açabiliriz

Direct olarak oyuna girdim oyun içi 10a kadar hata çıktı ve 10 dk sonra marangozda iş verecekken attı.

Böyle anlayamazlar, oyuna girip hata kodlarını kopyalaman gerekiyor.

Sorunu düzelttim. İçine bir dlc yüklemiştim netten unuttum onun kurulu olduğunu hata veren dlc 'ymiş. Sildim düzeldi.

Ekstra mod hata veriyordu o zaman.